TUULBERG.EE TÜ            MTÜ TUULBERG.EU LIIGA            JUHTIMINE

Uudised

Miks Heinar Tuulberg lahkus Haapsalu volikogust?
28.06.15: Haapsalu volikogu liige ja revisjonikomisjoni esimees Heinar Tuulberg lahkus 21. mail ootamatult volikogust.
Mis oli selle põhjuseks, pole paljudele veel selge. Asjaosaline on puhkusel ja ei olnud nõus kommenteerima poliitilisi sündmusi enne augusti lõppu.
Otsusega seoses on avalikkusel mitmeid oletusi.
Esmalt tuuakse välja tervislikke probleeme. Selle kinnituseks võib tuua Tuulbergi avalikest üritustest eemalolekut alates mai algusest.
Teisalt levib meedias visalt kõmu, et tagasiastumine oli seotud Haapsalu Linnamajanduse AS majandusaasta aruandega ja tööga revisjonikomisjonis.
Kolmas põhjus oleks kõige rõõmustavam. Nimelt võis Tuulberg hakata vähendama oma töökoormust, keskendudes tuulberg.ee ja MTÜ tuulberg.eu Liiga tegevusele.
Igatahes selles vallas etteheiteid pole ja tööpõld on siin lai.
Heinar Tuulberg on olnud ka varem Haapsalu Linnavolikogus. Aastatel 1996-1998 oli ta revisjonikomisjoni liige, 1999-2002 revisjonikomisjoni esimees, 2005-2013 rahanduskomisjoni liige ja 2008-2009 rahanduskomisjoni esimees. Alates 2013. aastast oli Tuulberg revisjonikomisjoni esimees.
Viimastel valimistel sai ta väga tugevad 117 häält, mis oli üllatuseks kõigile. Samas hoidis Heinar Tuulberg valimiseelsel perioodil teiste kandidaatidega võrreldes üsna madalat profiili ja ei osalenud aktiivselt kampaaniates. Jääme ootama edasist infot...
Haapsalu Beach ei anna veel alla
27.06.15: Vaatamata sellele, et Haapsalu Beach 2015 ei suutnud alustada 1. etapiga 14. juunil võetakse uus üritus ette juba 28. juunil vastavalt ajakavale.
Vahepeal on juhtunud ka postiivseid arenguid. Haapsalu olevat soetanud Haapsalu Spordibaasidele uued rannavollevõrgud ja piirid, mis ongi meie võistluse pärast ette võetud. Nüüd oleneb kõik võrkpalluritest, kuidas need üles saab. Lootust on.
Eesti ühiskonnaõpetuse meistriks tuli Tarmo Pilt
04.04.15: Eesti ühiskonnaõpetuse 2015. aasta meister on Tarmo Pilt (Tartu Ülikool)! Hõbedaomanik ja Eesti koolinoorte meister on Reimo Nebokat (Läänemaa Ühisgümnaasium). Pronksmedalile tuli Eda-Kai Riim (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkool). Eesti põhikoolide meister on Katariina Uibo (Tartu Katoliku Hariduskeskus).
Sel hooajal on uueks nähtuseks see, et TOP-12-s on enamik osalejaid kas kõrg- või kutsekoolide õppurid, jättes seni tradisiooniliselt tugevalt esinenud mitmete tippgümnaasiumite noored hoopis tahaplaanile.
1. Tarmo Pilt
(Tartu Ülikool MS) 25,44
2. Olari Nebokat
(Läänemaa Ühisgümnaasium 12R) 14,84
3. Eda-Kai Riim
(Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkool R14) 11,68
4. Siim Oselein
(Pärnu Koidula Gümnaasium G3A) 11,45
5. Tambet Kaal
(Tartu Ülikool INF1) 11,20
6. Romet Jurman
(Tartu Kutsehariduskeskus AUT12) 10,90
7. Oliver Kikas (Pärnumaa Kutsehariduskeskus 3KAAV) 10,65
8. Hanna Heinnurm (Kose Gümnaasium 11AKAD) 10,56
9. Mirko Saluvere (Pärnu Ühisgümnaasium G2C) 10,50
10. Chris-Jorma Jaagu (Ülenurme Gümnaasium 11B) 10,50
11. Erik Püvi (Tallinna Teeninduskool KK12-PE1) 10,46
12. Katariina Uibo (Tartu Katoliku Hariduskeskus 5A) 10,28
Algas registreerumine Eesti ühiskonnaõpetuse meistrivõistlustele
07.09.14: Eesti ühiskonnaõpetuse 12. meistrivõistlused on algamas. Tegemist on 5,5 kuud kestva protsessivõistlussega ja ühtlasi ka -õppega.
Esmalt tuleb pooleteise kuu jooksul
vastata kümnele küsimustevoorule, mis on enamasti ennustused või erinevate allikate võrdluse kohta käivad küsimused.
Teenitud punktid (maksimaalselt 10 punkti) muuutuvad seejärel virtuaalseteks eurodeks, mille eest saab osta kaupu, aktsiaid, fondide osakuid ja valuutasid või panna nad tähtajalisele hoiusele.
Kõiki neid saab soovi korral osta ja müüa nelja kuu jooksul.
Eesti ühiskonnaõpetuse võistlus on väga huvitav ja pidevalt vahetuvad kohad pingereas, mis lisab asjale vürtsi.
Võistluse korraldab noorteklubi Tuulberg.eu Liiga ja seda sponsoreerib tuulberg.ee TÜ. Üritus toimub juba 12. hooaega järjest.

Haapsalu Beach meistriteks tulid Mihkel Sepp ja Aleksander Eerma
10.08.14: Haapsalu Beach 2014. aasta meistriks tuli Mihkel Sepp ja Aleksander Eerma. Finaalis alistati värsked Lääne maakonna rannavollemeistrid Lauri Spitsmeister - Rasmus Spitsmeister ülivõimsalt 2:0 (21:8;21:10).
Et aga võijatel kõik alati kergelt ei tulnud näitas poolfinaal, kus Sepp - Eermal õnnestus üle noatera võita Risto Aasat - Andres Savikut 2:1 (21.18;11:21;16:14).
Kolmanda koha mängus võitsid Aasa - Savik paari Janno Tamsalu - Mihkel Luidalepp 2:0 (21:16;21:19).
Naiste mesitriks tulid teist aastat järjest Mari Naudi - Mari Tool, võites finaalis Kristiina Tõkket - Kai Jõemetsa 2:1 (19:21; 21:18; 15:7).
Kolmanda koha saavutasid selle hooaja Lääne maakonna meistrid Ly Märss - Maret Valk.
Meeste paremusjärjestus:
1. Mihkel Sepp - Aleksander Eerma
2. Lauri Spitsmeister - Rasmus Spitsmeister
3. Risto Aasa - Andres Savik
4. Janno Tamsalu - Mihkel Luidalepp
5. Roger Tibar - Janar Kuld
6. Urmas Männa - Tauno Kuusk
7. Talis Tamm - Tiit Laur Randlaine
8. Argo Orumaa - Raiko Orumaa
9. Karel Pais - Harles Kiveste
10.Siim Pärnpuu - Tiit Kolõtsev
11.Lauri Loorits - Martin Loorits
12.Andree Prees - Robin Uus
Naiste paremusjärjestus:
1. Mari Naudi - Mari Tool
2. Kristiina Tõkke - Kai Jõemets
3. Ly Märss - Maret Valk
4. Nathalie Anett Haidla - Silvia Pertens
5. Astrid Ollema - Liisa Raie
Haapsalu Beach toimus juba 18. aastat järjest.
Haapsalu Street meistriks tuli Nõva Stroh
09.08.14: Haapsalu Street 2014. aasta meistriks tuli Nõva Stroh. Kuna viimase 6 aasta parim meeskond Vanakas loobus, siis Nõva tundub olevat uus tegija.
8 heatasemelise meeskonna konkurentsis võitis Nõva meeskond oma A-alagrupi kõigis mängudes ainult ühe või kahe punktiliste vahedega. Poolfinaalis alistati heatasemeline Tallinna meeskond City Slam 12:10 (poolaeg 4:7). Finaal Tartust pärit osaliselt Eesti 2013. aasta Eesti universiaadikoondisest koosneva Munchkini vastu oli samamoodi ülimalt tasavägine ja lõppes 13:11 (7:6) Nõva kasuks.
Nõva Stroh mängija Raiko Orumaa on selle võistluse tõeline tegija, kuna on ainukesena võitnud 7 korda Haapsalu Streeti meistritiitli.
Haapsalu Street 2014 meistrivõistluste tulemused:

1. NÕVA STROH
(Argo Orumaa, Ingmar Kasemetsa, Mart Kihulane, Ove-Kristjan Kallas, Paul Ööbik, Raiko Orumaa)

2. MUNCHKIN
(Kaarel Kukk, Kevin Liivamägi, Mihkel Allorg, Olve Lagemaa, Priidik Ulp)

3. NICE ONE
(Erko Sepp, Jürgen Jupits, Peedu Tammistu, Peep Tammistu, Sandor Matteus, Silver Tuisk)

4. CITY SLAM
(Aleksander Aleksandrov, Janek Veedla, Kristjan Suits, Rain Koldits, Rene Koldits, Tõnis Uueküla)

5. ORISSAARE
(Alari Hiis, Gert Kaldmäe, Härmo Lambut, Markus Metsala, Mati Rüütel)

6. SK HAAPSALU
(Ardo Jürjer, Bertel Schwindt, Kauri Veskioja, Mikk Päeske, Märt Puskar)

7. TROGOLÜÜDID
(Enrik Nõmmik, Hendrik Püüding, Ian-Erik Nõmmik, Jürgen Proosväli, Mirkko Lumiste)

8. CIPAX
(Gejor Ender, Herki Rank, Janno Jelistratov, Kasper Peder, Martin Birk, Siim Aavik)
Haapsalu Street alustab ja Haapsalu Beach jätkab
23.07.14: Äsja tuli ootamatu teade, et tuulberg.ee nõukogu liikmed Silver Tuisk ja Jürgen Jupits tegid otsuse Haapsalu Streeti uue võistluse läbiviimiseks. Võistlus toimub laupäeval, 9. augustil kell 12 Haapsalu Kutsehariduskeskuse väljakul Uuemõisas. Täpsed reeglid kinnitatakse paari päeva jooksul. Nõukogu liikmed jätkavad tööd võistluse ettevalmistamiseks.
Endiselt jätkub Haapsalu Beach. Uute meeskondade registreerumine jätkub. 27. juulil lõpetavad mehed oma eelturniiri, selgitamaks play-off asetused. Kõrgemas grupis toimub seni pidamata mängude äramängimine. Madalamas grupis toimub teine mängudering kõigile paaridele.
Naiste rannavolle play-off toimub 3. augustil, meeste play-off aga 10. augustil.

tuulberg.ee esitab nõukogule esmaspäevaks kaks olulist aruannet
19.07.14: tuulberg.ee haldus esitab esmaspäevaks nõukogule kokkuvõtted nii MTÜ tuulberg.eu Liiga kui ka tuulberg.ee TÜ 2013. aasta majandusaasta aruannetest. Lisaks avalikustatakse halduse avaldus tuulberg.ee ja tuulberg.eu Liiga täieliku koostöö jätkamise kohta, seda nõukogu aktiivsel kaasabil.
Koostöö efektiivsema jätkamise osas on käimas avalik hääletus, mille alusel määratakse kindlaks toetussuhtarvud aastateks 2014-2015.

tuulberg.ee keskendub maailma tervishoiusektorile ja jätkab ühiskonna- ning majandusõpetuse toetamist
18.05.14: tuulberg.ee kontsentreerub senisest veelgi enam kahele tegevusele.
1. Seni väga avatud ja kõrge tootlusega tuulberg.ee HWG index keskendub kogu maailma firmade asemel tervishoiu maailma kasvufondi arendamisele. Fondi nimeks sai HWG Index (Healthcare World Growth Index). Indeks jätkab senise juba 9 aastat tegutsenud indeksi baasil ja investeerib ainult maailma tervishoiufirmadesse. Kõigile üllatuslikult on kinnitatud HWG Indexi halduriks tuulberg.ee-tuulberg.eu Liiga ühendnõukogu liige Heinar Tuulberg.
2. tuulberg.ee poolt toetatava tuulberg.eu Liiga MTÜ põhiliseks tegevusvaldkonnaks saab Eesti ühiskonnaõpetuse meistrivõistluste täiemahuline toetamine. Senise nelja liiga tegevusvaldkonna asemel on seega üks põhiline, ülejäänud jätkavad tegutsemist, aga ainult osalejate omavahendite arvelt.
tuulberg.ee TÜ pöördub oma juhtorgani tuulberg.ee-tuulberg.eu Liiga 41-liikmelise nõukogu poole üleskutsega lüüa aktiivselt kaasa nii indeksi arendamises kui liiga kõigi tegevusvaldkondade organiseerimisel!

tuulberg.ee - võid kindel olla!

HÄÄLETAMINE LÜG LENDUDE OSAS TÕI ESILE VASTUOLUSID OTSUSTAJATE JA ÜLDSUSE ARVAMUSE VAHEL. Lääne Elu ja Läänlane räägivad teemast: 5. uudis, 4. uudis, 4. arvamus, 4. uudis, 3. arvamus, 2. arvamus, 3. uudis, 2. uudis, 2. uudis, 1. arvamus, 2. vastukaja, 1. vastukaja, artikkel, juhtkiri ja uudis.
08.05.14: Läänemaa Ühisgümnaasiumi lendude numbrite arvestamise kohta läbiviidud küsitluse tulemusene pooldas 52% vastanutest lendude arvestamist esimesest (1.) ja 48% leidis, et lennunumbrite arvestamisel tuleb jätkata 92. lennuga. Seega tegid otsustajad üldsuse arvates mõneti vastuolulise otsuse, jättes arvestamata kuldset eesti vanasõna "Üheksa korda mõõda, üks kord lõika!".
Kokku anti rekordilised 690 häält.

tuulberg.ee üheksas tegevusaasta oli väga edukas
04.04.14: tuulberg.ee World Growth Indeks (WGI) sai 4. aprillil üheksa aastaseks. WG Indeksisse investeerimisega alustati 4. aprillil 2005. aastal ja selle ajaga on indeksi kasv toonud investoritele 167,61 % kasumit. Tulemus on kahtlemata väga hea, sest konkurentide keskmine kasumitulemus on sellega ajaga veidi üle 40%.
Vaadates tuulberg.ee bilanssi, siis torkab silma ettevõtte finantstugevus (selle ilminguteks on erakordselt suur rahareserv ja väga väikesed kohustused). Viimasel ajal on seega head tööd tehtud ühingu juhimisel.
äriühingu tuulberg.ee poolehoidjatele rõõmustavaim fakt on edukas siseauditi korraldamine ja usaldusväärse koostöö alustamine mittetulundusühinguga tuulberg.eu Liiga. Senine koostöö oli väga kaugel usaldusest, sest liiga alatasa pumpas raha rohkem oma üritustesse, kui koostööreeglites ette nähtud. Nimelt on reegliks, et liigale antakse täiendavaks tegevustoetuseks sama summa, mida liiga ise ürituste korraldamisse panustab. Kahjuks oli liiga panus ettenähtust peaaegu korda väiksem, mistõttu tuulberg.ee katkestas 4. jaanauril 2014 koostöö liigaga.
Paljude aastate jooksul stabiilselt pätti teinud liiga üle on nüüd kehtestatud efektiivne kontroll. See võimaldas alates 1. aprillist taastada täielikult liiga ürituste (korvpall, rannavolle, ühiskonnaõpetuse meistrivõistlused) toetamise.
Rõõmustav on ka see, et tuulberg.ee endiselt avatud personaalseks koostööks kõigi MTÜ tuulberg.eu Liiga liikmetega. Viimase aasta jooksul on see koostöö igal juhul majanduslikult edukas olnud.
Palju õnne kõigile koostöötajatele!

Eesti ühiskonnaõpetuse meister on Kristjan Kerik
02.04.14: 31. märtsil lõppenud Eesti ühiskonnaõpetuse meistrivõistlustel võitis kuldmedali Kristjan Kerik Tallinna 32. Keskkooli 11 A klassist. Juba mitu nädalat enne lõppu tegi Kristjan spurdi, mis õnnestus ja keegi enam järgi ei jõudnudki.
Kõrgetasemelisel võistlusel läks ka hõbe Tallinna 32. Keskkooli, selle võitis Karilin Tammik (11A). Seda, et võistlus on jõukohane ka põhikooliõpilastele näitab pronksmedali saavutanud Haapsalu Põhikooli õpilase Teet Saare kõrge koht. Teet tuli seega põhikooli õpilaste Eesti meistriks.

Meistrivõistluste 10 parimat:

1. Kristjan Kerik (Tallinna 32. Keskkool 11A) 12,79
2. Karilin Tammik (Tallinna 32. Keskkool 11A) 11,60
3. Teet Saar (Haapsalu Põhikool 9D) 10,34
4. Edwin Kurg (Ülenurme Gümnaasium 10B) 10,29
5. Siim Oselein (Pärnu Koidula Gümnaasium 11A) 10,26
6. Sören Mirski (Ülenurme Gümnaasium 12)10,26
7. Vahur Samberk (Tallinna Tehnikakõrgkool GI31) 10,26
8. Sandra Lisbeth Heinlo (Ülenurme Gümnaasium 9A)10,18
9. Kerli Ruul (Lääne-Viru Rakenduskõrgkool MAI 10,13
10.Mirko Saluvere (Pärnu Ühisgümnaasium G1C)10,10

Meistrivõistluste 10 põhikoolide parimat (kuni 9. klass):

1. Teet Saar (Haapsalu Põhikool 9D) 10,34
2. Sandra Lisbeth Heinlo (Ülenurme Gümnaasium 9A) 10,18
3. Kadri Kuusk (Ülenurme Gümnaasium 9A) 10,00
4. Marlen Paris (Kose Gümnaasium 9B) 10,00
5. Pilleriin Vesi (Ülenurme Gümnaasium 9A) 9,86
6. Karl Renno (Ülenurme Gümnaasium 9A) 9,69
7. Grete Pall (Ülenurme Gümnaasium 9A) 9,52
8. Liisbet Rannast (Ülenurme Gümnaasium 9A) 9,47
9. Martin Vool (Ülenurme Gümnaasium 9) 9,14
10.Eliise Tani (Ülenurme Gümnaasium 9A) 9,00


Eesti ühiskonnaõpetuse meistrivõistlused on 5,5 kuud kestev protsessivõistlus ja ühtlasi ka -õpe.
Esmalt tuleb pooleteise kuu jooksul vastata kümnele küsimustevoorule, mis on enamasti ennustused või erinevate allikate võrdluse kohta käivad küsimused.
Teenitud punktid (maksimaalselt 10 punkti) muuutuvad seejärel virtuaalseteks eurodeks, mille eest saab osta kaupu, aktsiaid, fondide osakuid ja valuutasid või panna nad tähtajalisele hoiusele. Kõiki neid saab soovi korral osta ja müüa nelja kuu jooksul.
Eesti ühiskonnaõpetuse võistlus on väga huvitav ja pidevalt vahetuvad kohad pingereas, mis asjale vürtsi lisab. Võistluse korraldab noorteklubi Tuulberg.eu Liiga ja seda sponsoreerib tuulberg.ee TÜ. Üritus toimus juba 11. hooaega järjest ja sellest võttis osa 93 noort.

Kogu MTÜ tuulberg.eu Liiga sai olulise tunnustuse osaliseks

Kogu MTÜ tuulberg.eu Liiga sai olulise tunnustuse osaliseks
14.02.14: MTÜ tuulberg.eu Liiga sai täna tunnustatud selle läbi, et liiga juhatuse liiga Heinar Tuulberg sai täna tunnustatud Haapsalu Linnavalitsuse preemiaga pikaajalise panuse eest noortetöösse.
Huvitav on märkida, et preemia saanu ise ei osalenud Haapsalu Linnavalitsuse korraldatud tunnustuse üleandmisel.

Heinar Tuulberg astus tagasi MTÜ tuulberg.eu Liiga spordidivisjonide juhi kohalt
12.02.14: tuulberg.ee TÜ poolt toetatav MTÜ tuulberg.eu Liiga on esitanud Spordiliit Läänelast väljaastumise avalduse.
Põhjuseks on toodud SL Läänelaga seotud ajalise kulu ja bürokraatia vähendamine. Just bürokraatia ja tehnilise ajakulu vähendamine on saanud tuulberg.ee tegevusega seoses märksõnadeks. Kokkuvõttes on võiks öelda, et suurendatakse efektiivsust.
Sellega seoses on 8. veebruaril Liiga spordidivisjonide juhi kohalt tagasi astunud Liiga juhatuse liige Heinar Tuulberg.
H. Tuulberg pani 1996. aastal aluse kuni tänini tegutsevatele väga mahukatele üritustele - korvpalliliigale ja streetballi- ning rannavollesarjadele.
Viimasel ajal on ta saanud kriitika osaliseks spordidivisjonide suurte tegevuskulude ja suutmatuse tõttu luua noorteliigasid.

Milline oli 2013. aasta tuulberg.ee-le?
29.12.13: tuulberg.ee tegi lühikokkuvõtte 2013. aasta tulemustest.

tuulberg.ee HWG indeks tõusis 266,64 punktile!
Eesti ühiskonnaõpetuse meistriks tuli Maria Tammiste Kilingi-Nõmmelt! VKL meistriks tuli Haapsalu Nice One!
Haapsalu Beach meistriteks tulid Mari Naudi - Mari Tool ja Lauri Spitsmeister - Rasmus Spitsmeister!
Haapsalu Street mesitriks tuli 6. korda järjest Haapsalu Vanakas!
MTÜ tuulberg.eu Liiga juhatuse liige Heinar Tuulberg valiti ootamatult suure häältearvuga Haapsalu Linnavolikokku!


tuulberg.ee peamine tegevusvaldkond - investeerimine tundub olevat edukas. Selle tõestuseks on Haapsalu World Growth Index'i (HWG) kiirem tõus võrreldes Tallina börsiindeksi tõusuga. HWG firmanalüüsid ja indeksi kujundamisreeglid on professionaalsed ja põhjalikud, mis lisab kindlust senistesse ja uutesse investoritesse.

Mitte vähem professionaalsed ei ole tuulberg.ee suurima võistluse Eesti ühiskonnaõpetuse meistrivõistluste enamik osalejaid. Tase on väga kõrge. Tegemist on haarava võistlusega ja ühtlasi hea õppematerjaliga ühiskonna- ja majandusnähtuste tundmaõppimisel.

Lõppeval aastal toetas tuulberg.ee aktiivselt pikaajaliste traditsioonidega Väinamere Korvpalliliiga, rannavollesarja Haapsalu Beach ja streetvallisarja Haaspalu Street läbiviimist MTÜ tuulberg.eu Liiga poolt. Kõik viinamarjad ei ole magusad. Selle tõestuseks on Haapsalust pärit noorte märgatavalt vähenev osalemine kõigis tuulberg.eu Liiga üritustes. Selline murettekitav olukord ei ole tuulberg.ee põhimõtetega üldse kooskõlas ja nõuab tõsist tegevuste ümbermõtestamist. On ju tuulberg.ee kasvanud välja aktiivsete Haapsalu noorte aktiivsest tegevusest. Head vana-aasta lõppu! tuulberg.ee - võid kindel olla!

Heinar Tuulberg valiti Haapsalu Linnavolikogu revisjonikomisjoni esimeheks
20.11.13: Haapsalu Linnavolikogu valis oma istungil Heinar Tuulbergi revisjonikomisjoni esimeheks. Poolt anti 19 ja vastu 1 hääl.
Revisjonikomisjon on oluline komisjon linnavalitsuse rahaasjade üle kontrolli teostamiseks.
Heinar Tuulberg ei olnud enne valimisi volikogu uude koosseisu kandideerimisest ja tööst selles eriti vaimustatud. IRL-st väljaastumisega ja nimekirja vahetamisega tehtud trikid aga tekitasid valijates senisest märksa suuremat usaldust. Tugev valimistulemus pani seega uued kohustused, mida tuulberg.ee asutajaliikmel tuleb kanda.

tuulberg.ee Liiga liikmete suur populaarsus kohalikel valimistel
21.10.13: tuulberg.ee liikmed said kohalikel valimistel väga hea häältesaagi. Kokku anti nende poolt 226 häält.
Haapsalu volikogu valimustel sai kindla mandaadi tuulberg.eu Liiga nõukogu liige Lauri Luik 54 häälega.
Head tulemuse saavutasid Eveli Maripuu Ridala vallas (17 häält), Ly Märss Ridala vallas (14 häält), Kalle Orumaa Nõva vallas (12 häält) ja Talis Tamm Lääne-Nigula vallas (11 häält).
Tõelise üllatuse valijatele ja ilmselt iseendale valmistas Heinar Tuulberg. Olles taas vahetanud erakonna nimekirja, kogus liiga veteranliige H. Tuulberg rekordiliselt kõrge tulemuse 117 häält. Tulemus on seda märkimisväärsem, et kandidaat ise palus end jätta valimisnimekirjas ambitsioonitult viimasele kohale ja ta keeldus osalemast alates 10. oktoobrist (eelvalimiste alguspäeval) valimiskampaaniates ja -üritustel.

Pühapäeval mängitakse välja Haapsalu Beach lõppauhinnad

Haapsalu Beach uued osalejad Ott Arumeel ja Jarmo Jagomägi
Rannavollesarjas Haapsalu Beach 2013 toimub pühapäeval, 11. augustil viimane etapp.
Liiderpaar Lauri Spitsmeister - Rasmus Spitsmeister on kolm etappi esinenud eksimatult ja saavutanud ennetähtaegselt esikoha.
Teiste kohtade pärast jätkub ka viimasel etapil tihe rebimine, seda nii naiste kui meeste arvestuses.
Sel hooajal on Haapsalu Beach taas väga populaarne. Meeste arvestuses on punkte juba 45 võistlejal ja naiste seas 16 võistlejal.
Eraldi hooaja parimad selgitatakse välja ka kuni 18-aastaste ja kuni 16-aastaste neidude ja noormeeste arvestuses.


Vanakas võitis jälle Haapsalu Streeti

Haapsalu Street võitis taas meeskond Vanakas!
Traditsiooniline streetballivõistlus Haapsalu Street 2013 toimus sel aastal Uuemõisas Haapsalu Kutsehariduskeskuse spordiväljakul.
Kõigi aegade tasavägisemast võistlusest väljus võitjana taas Haapsalu Vanakas (fotol) (mängisid Kaspar Grossfeldt, Ragnar Koppel, Rainis Värv, Tormi Voog, Reno Orumaa, Raiko Orumaa, Aado Mägisoo ja Dmitri Tserepanov). Finaalis võitis Vanakas oma viimaste aastate põhikonkurenti Haapsalu Nice One-2 meeskonda 11:8. Tähelepanemist väärib, et meeskond Vanakas on juba 6 aastat järjest olnud parim Haapsalu Streetil. Kolmandaks tuli Tallinna City Slam, alistades pronksimängus Tallinna Argod 13:10.
Sellel hooajal osales 8 meeskonda kahes alagurpis. Mängud olid erakordselt tasavägised ja mõlemas alagrupis tuli nn surnud ringi tõttu lugeda meeskodade korvide suhet. Seega võib järeldada, et paari õnnestunud lisakorviga võinuks auhinnalistele kohtadele saada hoopis teised meeskonnad.
1. Vanakas (Kaspar Grossfeldt, Ragnar Koppel, Rainis Värv, Tormi Voog, Reno Orumaa, Raiko Orumaa, Aado Mägisoo, Dmitri Tserepanov)
2. Nice One 2 (Peep Tammistu, Jürgen Jupits, Hendrik Tsänkman, Raul Heeringas)
3. City Slam (Madis Vesker, Janek Veedla, , Aleksei Utitsõn, Kristjan Suits)
4. Argod (Ian Mario Naska, Jarmo Jagomägi, Karl Künter Kaljuveer, Reinhard Vuks)
5. Mart (Indrek Saar, Mart Lumeste, Tanel Lukk, Üllar Aru)
6. Nõva Stroh (Aksel Erit, Argo Orumaa, Ergo Orumaa, Ove-Kristjan Kasemetsa, Paul Ööbik)
7. Nice One 1 (Enrik Nõmmik, Herki Rank, Jan-Erik Nõmmik, Jürgen Proosväli, Paap Pihelgas)
8. Lassikad (Karl-Markus Mäesalu, Kauri Veskioja, Kert Aavere, Mihkel Väli, Robi Rasmus Raudsepp)

Haapsalu Street info on nähtaval kodulehel: http://www.tuulberg.ee/haapsalustreet/

Rannavollesarjas Haapsalu Beach 2013 on võitja ammu teada

Haapsalu Beach 2013
Rannavollesarjas Haapsalu Beach 2013 on viiest etapist kolm peetud ja meestest võitja teada.
Liiderpaar Lauri Spitsmeister - Rasmus Spitsmeister on kõik kolm etappi esinenud eksimatult ja saavutanud esikohad.
Kuna hooaja kokkuvõttes lähevad arvesse kolme parima etapi kohapunktid, siis on vennad Špitsmeistrid võtnud maksimumi ja tulnud 63 kohapunktiga kindlalt esikohale. Selle eest käib tihe rebimine järgnevate auhinnaliste kohtade pärast. Tundub, et esikolmikusse võib asja olla veel 15-16 mängijal. Kõik oleneb viimasest kahest etapist. Peamine küsimus seisneb selles, kas hetkel 2. kohal olev paar Mihkel Luidalepp - Janno Tamsalu (pildil) suudavad oma eelmise aasta teist kohta kaitsta.
Naistel on pingeline võistlus lõpuni. Hetkel on kolmel võistlejal võrdselt 38 punkti. Liidriteks on Astrid Ollema, Ly Märss ja Maret Valk. Huvitav on märkida, et kõik 16 naisvõistlejat on seni punktidega esikohakonkurentsis.
Noormeeste seas juhib Lauri Loorits ja seda nii kuni 18-aastaste kui kuni 16-aastaste noorte seas.

Neidude parim on hetkel Astrid Ollema, kuni 16- aastaste tüdrukute kindel liiderpaar on Tallinna paar Nathalie Anett Haidla - Silvia Pertens.

Mängijate hetkejärjestus on nähtav kodulehel: http://www.tuulberg.ee/haapsalubeach/

tuulberg.ee sai uue juhi ja nõukogu

tuulberg.ee sai uue liidri ja nõukogu
29.06.2013: tuulberg.ee ja MTÜ tuulberg.eu Liiga tegid kokkuvõtteid 2012. aasta tgevusest ja kinnitatud on rutiinsed aastaaruanded.
Valitud on ka uued nõukogud. Nõukogude ühendavaks organiks on Haapsalu World Growth (HWG) Index´i haldus, kuhu kuuluvad nii äriühingu kui liiga nõukogude esindajad.
Peahalduriks on kinnitatud täiesti uus liider - Kevin-Gregor Hiiemäe. Halduritena jätkavad Madis Põrk ja Silver Tuisk.
MTÜ tuulberg. eu Liiga nõukogust astus välja aseesimees Aado Mägisoo. Tema asemel sai uueks aseesimeheks Ragnar Koppel. Nõukokku on arvatud Rainis Värv ja Kevin-Gregor Hiiemäe. Rohkem muutusi ei toimunud ja selline stabiilsus on suur üllatus.
Liiga nõukogu uus koosseis on seega järgmine: esimees Silver Tuisk, aseesimehed Timo Aavik ja Ragnar Koppel, liikmed Mihkel Mereküla, Rainis Värv, Bertel Schwindt, Kristjan Reispärk, Roger Tibar ja Kevin-Gregor Hiiemäe.

tuulberg.eu Liigasse kuulub hetkel 310 liiget.

Rõõmustav uudis: Heinar Tuulberg on vabastatud majandus- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja kohalt

Heinar Tuulberg on vabastatud majandus- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja kohalt
04.06.2013: Täna on tulnud kauaoodatud ja rõõmustav uudis. Majandus- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Heinar Tuulberg on vabastatud oma kohalt alates 31. juulist 2013. Vabastamise põhjus on tema tööandja Haapsalu Wiedemanni Gümnaasiumi sulgemine.
Selle aasta aprillis Tartu ülikoolis ulatuslikud ettevõtlus- ja majandusõpetajate metoodilised kursused läbinud hr Tuulberg on töötanud majandus- ja ühiskonnaõpetuse õpetajana 19 aastat. Selle ajaga on tema organiseerimisel üles töötatud Eestis üks pikaajalisemaid gümnaasiumi majandusklasse Haapsalu Wiedemanni Gümnaasiumis. Majandusklass tegutses tihedas koostöös Tallinna Majanduskooliga.
Oluline on seejuures innovaatiline tegevus segatuna konservatiivse maailmavaatega, mille kreedoks on vanasõna "Tark ei torma". Selle tõestuseks on Eestis ainulaadsete ühiskonnaõpetuse meistrivõistluste organiseerimine 10 aasta jooksul, millest on osa võtnud kokku ligi 2000 noort.
Suurimaks saavutuseks koos noortega on investeerimis ja majandusõppefirma tuulberg.ee TÜ ülesehitamine. Lausa maailmaklassikasse kuulub selle raames loodud Haapsalu World Growth Index´i (lüh. HWG Index) üleehitamine. Selle finantsulemused ületavad nii enamiku maailma fondide ja börsiindeksite tootmust ja mis kõige tähtsam, inflatsiooni märkimisväärselt. HWG Indexisse on ostetud kogu maailmast olulisi firmasid ja selle saavutustest kuuleme me tulevikus veel ilmselt palju. Kõige peamine on see, et HWG Index´i tulemused toovad finantstulu mitmetele Haapsalu ja selle lähipiirkonna elanikele ja ettevõtetele.


Heinar Tuulbergi kommentaar: "Tegemist on rõõmustava sündmusega, kuna ühiskondlikke tegevusi on minu elus igapäevaselt liialt palju kogunenud ja nüüd saab rohkem keskenduda lemmikvaldkonnale - ajaloole. Mis peamine, enam ei hakka ma ära rikkuma noorte inimeste tulevikku, süstides neisse ettevõtlikkust ja aktiivsust. Tuleb keskenduda asjadele, mida ühiskond rohkem vajab ja neid asju paremini teha!"

Riigikogu ja Tallinna Börs korraldasid parimatele ühiskonnatundjatele vastuvõtu

Riigikogu ja Tallinna Börs korraldasid parimatele ühiskonnatundjatele vastuvõtu

Fotol: olümpiaadi parimad eesotsas võistluste peakohtunik Heinar Tuulbergiga Riigikogu Valges Saalis.

22.05.2013: Kolmapäeval toimusid Riigikogu majanduskomisjonis ja Tallinna börsil vastuvõtud Eesti ühiskonnaõpetuse meistrivõistluste parimatele.
Riigikogu vastuvõtu korraldasid Riigikogu majanduskomisjoni esimees Kaja Kallas (Reformierakond), Riigikogu liikmed Rainer Vakra (sõltumatu), Arto Aas (Reformierakond), Remo Holsmer (Reformierakond) ja Lauri Luik (Reformierakond).
OMX Tallinn (Tallinna börs) uus juht Rauno Klettenberg võttis seejärel samuti parimad vastu ja andis üle medalid.
Eesti ühiskonnaõpetuse 1013. aasta meistriks tuli Maria Tammiste Kilingi-Nõnne Gümnaasiumi 12R klassist, jättes väga pingelises heitluses teisele kohale 100% vikrotiiniküsimustele õigesti vastanud Sten Mirski Ülenurme Gümnaasiumi 12 B klassist.
Põhikooli parim oli Anne-Marie Kottise Jõhvi Vene Gümnaasiumi 9. klassist. Kokku oli registreeritud 205 osalejat.
Võistlus toimus juba 10., korda ja koosneb kahest osast. Esmalt tuleb 10 küsimustevooruga koguda võimalikult rohkem punkte. Teises osas muutuvad teenitud punktid virtuaalrahaks, mille eest saab osta erinevaid kaupu, väärtpabereid ja valuutasid ning neid kasumiga või kahjumiga maha müüa. Võistluse paremusjärjestus selgubki majandusmängu käigus kogutud punktide alusel.
Võistluse on välja mõelnud ja kujundanud majandus- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Heinar Tuulberg.

Loe lähemalt: Eesti ühiskonnaõpetuse MV

Nice One tuli Väinamere Korvpalliliiga meistriks

Nice One tuli Väinamere Korvpalliliiga meistriks
29.04.2013: Väinamere Korvpalliliiga 2013. aasta meistriks tuli esmakordselt Haapsalu Nice One. Viimaste aastate stabiilselt teine meeskond suutis rohkearvulise publiku ees vahelduva eduga kulgenud finaalmängus Orissaare SK vastu end kokku võtta ja võita 66:58 (poolaeg 29:25).
Kolmandal veerandajal suutis Orissaare isegi korraks juhtima minna, kuid pingelise mängu lõpus hakkas hiilgama Jürgen Proosväli, visates olulisi korve ja andes surpersööte. Nice One resultatiivseim oligi Jürgen 20 punktiga. Väga head mängu näitas Silver Tuisk nii rünnakul (14 punkti) kui ka kaitses (5 vaheltlõiget). Ardo Jürjer viskas samuti 14 punkti.Vennad Peep Tammistu ja Peedu Tammistu võtsid mõlemad 9 lauapalli. Sel hooajal head mängu näidanud Orissaare SK resultaiivseim mängija oli Andre Kuntsel 12 punktiga, lauas oli parim Aivo Laul (10 lauaga). Härmo Lambut andis 4 söötu ja tegi 4 vaheltlõiget.
Väinamere Korvpalliliiga (VKL) meistermeeskonna mängisid Ardo Jürjer, Egon Mik, Herki Rank, Jürgen Proosväli, Jürgen Jupits, Martti Kelindemann, Meinar Mäesalu, Peedu Tammistu, Peep Tammistu, Priit Tammistu, Silver Tuisk ja Sten Priinits.

Loe lähemalt: laanesport.ee ja VKL uudised

Eesti ühiskonnaõpetuse 2013. aasta meister on Maria Tammiste

Eesti 2013. aasta meister on Maria Tammiste
Eesti ühiskonnaõpetuse meistriks (http://www.tuulberg.ee/olympiaad/) tuli Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 12. klassi õpilane Maria Tammiste. Maria näitas oma tegevusega, kuidas viktoriiniga teenitud raha panna kõige paremini uut raha teenima. Seejuures käitus neiu tüüpilise pensionifondina. Nimelt jättis Maria poole rahast valuutasse ja ülejäänud poolega hajutas oma riskid erinevate Eesti firmade vahel. See on kõige tüüpilisema Eesti pensionifondi strateegia. Ainuke vahe on selles, et sellist tootlust nagu Maria ei ole ükski Eesti pensionifond mitte kunagi saavutanud. Kui Eesti pensionifondil on headel aegadel tootlused + 15% kuni +25%, siis Maria saavutas aastatootluseks +46,5%. Nii need anded leitakse!
Hõbemedalile tuli meistrivõistluste viktoriinis ainsana 100% punkte saanud Sten Mirski Ülenurme Gümnaasiumist. Steni vedas veidi alt majandusvõistlus, kus ta saavutas ainult 13,5% aastatootluse. Sellega tuli liidrile kokkuvõttes alla jääda.
Pronksmedali ja ühtlasi põhikooli õpilaste seas meistritiili võitis Anne-Marie Kottise Jõhvi Vene Gümnaasiumist. Anne-Marie saavutas kõrge 47,2% tootluse, kuid alt vedas nõrk esinemine viktoriinil.
Juba 10. hooaega läbiviidavad Eesti ühiskonnaõpetuse võistlused olid erakordselt pingelised ja punktivahed väikesed. Kokku osales sel hooajal 204 võistlejat.
Võistlusi viib läbi investeerimisportaal tuulberg.ee TÜ. Need koosnevad kahest osast. Esmalt tuleb vastata enamast Eesti poliitikute poolt koostatud küsimustele. Viktoriiniga saadud punktid muutuvad seejärel eurodeks ja nende eest saab osta erinevaid varasid. Mäng on väga haarav ja arendav, kus ühiskonna- ja majandusõpetust omandatakse läbi pikaajalise protsessi ja analüüsi.

Ergo Orumaa: iga õpilane kujundagu ise oma karjäär

Ergo Orumaa: iga õpilane kujundagu ise oma karjäär
12.03.2013: Ergo Orumaa (18) on Haapsalu kutsehariduskeskuse 2. kursuse tislerieriala õpilane. Ta on harjutanud juba viimased kaks kuud iga päev ühe eesmärgi nimel – saada võimalikult hea tulemus üle-Eestilisel kutsemeistrivõistlusel Noor Meister 2013.

Edu tuligi teise koha näol, esikohast jäi väga napilt puudu.

Pärast põhikooli lõpetamist tundis noormees, et idee gümnaasiumisse astuda ei paku piisavalt elevust. Tundes juba väiksest saadik huvi puutöö vastu ja saades julgustust põhikooli-aegse tööõpetuse õpetajalt Ülle Kübarsepalt, otsustas noormees jätkata õpinguid just kutseõppes. „Õpitav eriala ja sellega seotud töö on mitmekülgne ja huvitav,“ sõnab Orumaa, tõdedes: „Enne tisleriõpingute algust ei kujutanud ma ette, mida kõike saab puidust valmis teha.“ Orumaa leiab, et kui põhikooli lõpetaja ei tea veel kindlalt, mida ta tulevikus teha tahab, on kutsekool õige valik, sest omandatud praktiline kogemus tuleb kasuks nii eraelus kui töö leidmisel.

Orumaa peab iga noore enda panust oluliseks oma karjääri kujundamisel. „Kui sa osaled võistlustel ning saad sealt head tulemused, käid mitme ettevõtte juures praktikal, siis ma arvan, et sinu karjääriväljavaated on pigem head, sest iga õpilane peab ise endale nime tegema,“ arutleb noormees. Kutsekoolis õppiv tisler näeb tulevikus end aga ise ettevõtet juhtimas: „Minu unistus on kunagi oma firma teha ja ma arvan, et kutseharidus soosib kindlasti selle täitumist – siit saan ma praktilised oskused ja praktikatelt nägemuse, kuidas ettevõttes töö toimib.“

Allikas: laanlane.ee

tuulberg.ee toob Hiina rongi Haapsallu!

tuulberg.ee toob Hiina rongi Haapsallu!
Paljudele pole mingi saladus, et tuulberg.ee TÜ on olnud Hiina firmade suhtes väga ostualdis.
Nagu ei ole ka saladuseks firma kunagise asutaja Heinar Tuulbergi hiinameelsus. Talle on toonud selline ülivasakpoolsus ka rohkelt vaenlasi, sest eestlased ei ole just kõige kollektiivsemad ja omakasupüüdmatud tüübid.
Võimalik, et kunagise asutaja meelsus on tuulberg.ee-le mingi jälje jätnud, kuid kindel ka pole. tuulberg.ee on selgelt parempoolse ideoloogiaga ühing ja Hiina firmadesse investeerimine pole kõike muud kui pragmaatiline lähenemine maailma majandusele. Hetkel on Hiina osa tuulberg.ee Haapsalu World Growth Indeksis üle 50% ja tundub aina kasvavat.
Mitmed märgid näitavad, et esimese rongi toob Haapsallu raudteetaastajate asemel hoopis tuulberg.ee.

Aeg näitab, kellel on õigus!

Eesti ühiskonnaõpetuse meistrivõistlused jätkuvad

Eesti ühiskonnaõpetuse meistrivõistlused jätkuvad
Eesti ühiskonnaõpetuse meistrivõistlused on sel hooajal erakordselt tasavägised.
10. hooaega läbiviidavad võistlused toovad pea iga päev esile uued liidrid ja punktivahed on väga väikesed.
Kuna võistluse lõpuni on veel 5 nädalat, siis pole võimatu, et mitmed seni madalamatel kohtadel asuvad võistlejad tõusevad samuti liidrite gruppi ja tipus olijatest keegi kümnete kohtade võrra allapoole kukub.
Üllatuste põhjuseks on käimasolev majandustehingute etapp, milles on riske ja võite igal sammul.
Igal juhul on tegemist noori inimesi väga hariva ettevõtmisega, kuna tegemsit on protsessiõppe põhimõtetel toimuva ühiskonna- ja majandusõppega.

Kodanikud toetavad Haapsalu linna ühinemist Ridala vallaga

Kodanikud toetavad Haapsalu linna ühinemist Ridala vallaga
Hiljuti tegi Ridala Vallavolikogu Haapsalu Linnavolikogule ettepaneku kiirelt alustada ühinemisläbirääkimisi.
Ühinemise pooldajad toovad esile valitsemiskulude vähenemise. Samuti rõhutatakse, et Haapsalu linn ja Ridala vald on juba praegu orgaaniliselt ühte kasvanud. Lisaks aitab Haapsalu linna areng juba ammu Ridala valla elanike igapäevaelu korraldamisele palju rohkem kaasa kui Ridala valla enda areng.

Ühinemise vastased arvavad, et ühinemise tulemusena valitsemiskulud eriti ei vähene. Lisaks kardetakse, et Haapsalu linna suur laenukoormus kandub ühinemise järel ka Ridala valla elanikele. Lisaks kõigele arvatakse, et tegemist on mõnede poliitikute valimiseelse tähelepanuvajaduse rahuldamisega ja ei millegi enamaga.

tuulberg.ee poolt läbiviidud küsitlus näitab elanike toetust Haapsalu linna ja Ridala valla ühinemisplaanidele. Poolt oli 59% ja vastu 41% hääletanutest. Kokku anti 179 häält.
Seega võib oletada, et Ridala vallavolikogu tegi kinniste uste taga imeliku ja valijate huve mittearvestava otsuse.

Üldsus toetas Andres Lipstokile Haapsalu aukodaniku tiitli andmist!

Üldsus toetas Andres Lipstokile Haapsalu aukodaniku tiitli andmist!
Reedel otsustas Haapsalu Linnavolikogu anda Eesti Panga eelmisele presidendile ja endisele rahandus- ning majandusministrile Andres Lipstokile Haapsalu linna aukodaniku tiitli.
Andres Lipstok on sündinud Haapsalus ja lõpetanud Haapsalu I Keskkooli ning seejärel Tartu ülikooli rahanduse ja krediidi erialal.
Andres Lipstok on olnud ka endine Lääne maavanem, 10 aastat Riigikogu liige ja 12 aastat Haapsalu Linnavolikogu liige, sellest 5 aastat volikogu esimees.
Viimastel nädalatel on saanud teatavaks auditi tulemus, mille alusel on tekkinud kahtlusi, et Andres Lipstok on olnud teadlik Eesti Panga poolt võltsitud dokumendist, mille alusel esitati nõudeid Venemaa VEB Pangale üle 32 400 000 USD ulatuses. Raha edasine saatus on seni teadmata.
Seetõttu korraldas tuulberg.ee 2 päeva jooksul küsitluse, milles sooviti teada inimeste arvamust selle kohta, kas anda Andres Lipstokile aukodaniku tiitel või mitte.
Vastajaid oli 250. 62% vastanutest ütles "jah", 38 % "ei". Seega tegi linnavolikogu rahva soovile vastava otsuse.
Andres Lipstokile palju õnne!

MTÜ tuulberg.eu Liiga soovib head uut aastat!

MTÜ tuulberg.eu Liiga soovib head vana-aasta lõppu!
2012. aasta oli mitttulundusühingu tuulberg.eu Liiga jaoks oluliste uuenduste aasta.
Eesti ühiskonnaõpetuse meistrivõistluste läbiviimisele haarati mitmeid Eesti poliitikuid ja täiesti uue kuue sai ka meistrivõistluste majandusmäng.
Oluliseks hüppeks edasi on ka Lääne Korvpalliliiga ülekasvamine Väinamere Korvpalliliigaks. Samuti oli rõõmustav rannavollesarjast Haapsalu Beach rekordiline osavõtt.
Suurimaks muutuseks on Tuulberg.eu Liiga põhilise finantstoetaja tuulberg.ee Indeksi edasiarendamine tuulberg.ee Haapsalu World Growth Index-ks. Indeks (lühendatult HWG Index) peegeldab oma nimetusega hämmastavalt täpselt kahte põhimõtet: Haapsalu patriotismi ja maailma kasvuaktsiatesse aktiivset investeerimist.
tuulberg.ee TÜ on edukalt käivitanud majandusõppe toetamiseks HWG Index Fondi ja juba on tehtud ka esimesi reaalseid samme ettevõtlus- ja majandusõppe arendamiseks.

Tuulberg.eu Liiga soovib oma enam kui kolmesaja viiekümnele aktiivsele liikmele edukat koostööd ka uuel aastal!

tuulberg.eu Liiga arvas liiga klubist välja 164 liiget

tuulberg.eu Liiga arvas liiga klubist välja 164 liiget
tuulberg.ee TÜ ja MTÜ tuulberg.eu Liiga ühisnõukogu on saanud uue koosseisu. Nõukogu liikmed on Aado Mägisoo (aseesimees), Bertel Schwindt, Kevin-Gregor Hiiemäe, Kristjan Reispärk, Madis Põrk, Mihkel Mereküla, Roger Tibar, Silver Tuisk (esimees), Timo Aavik (aseesimees) ja tuulberg.eu Liiga klubi.
Ootamatult on teatavaks saanud 164 senise liikme lahkumine tuulberg.eu Liiga klubist. Klubi liikmete arv on vähenenud sellega 457-lt 293-le.
Liiga nõukogu palub kontrollida Väinamere Korvpalliliiga liikmetel oma osalust klubis. Juhendi järgi ei saa korvpalliliigas osaleda isikud, kes pole klubi liikmed.

Eesti ühiskonnaõpetuse meistrivõistlustel algab majandusmäng

Algavad Eesti 10. meistrivõistlused ühiskonnaõpetuses
Eesti 10. ühiskonnaõpetuse meistrivõistlused on jõudmas teise poolde.
Kuni 29. novembrini saab vastata kümnele ühiskonnaelu puudutavale küsimustevoorule. Enamike küsimuste koostajad on Eesti poliitikud.
Vastustega on võimalik teenida kuni 10 punkti. 1. detsembriks muutuvad need punktid virtuaalrahaks, millega on võimalik teha majandustehinguid ja mis oleks katteks laenuvõtmisel.
Majandustehingute lõppedes saavutatud punktisumma muutub automaatselt rahaliseks auhinnaks. See on võimalik tänu tuulberg.ee Indxi toetusele.
Mesitrivõistlusi autasustavad ka Riigikogu ja Tallinna börs (OMX Tallinn).
Ei ole mingitki kahtlust, et tegemist on põneva ja kasuliku ettevõtmisega. Sellisest üritusest osavõtt arendab nii võistlejaid, juhendajaid kui ka korraldajaid.

LKL - Lääne Korvpalliliiga saab senisest rohkem toetusi

LKL - Lääne Korvpalliliiga saab senisest rohkem toetust
LKL - Lääne Korvpalliliiga uue hooaja eel võib juba heameelt tunda liiga finantseisu edasise paranemise üle.
Esmalt on 50% võrra suurendanud toetust Eesti Vabariik, mille üle saab suurimat heameelt tunda. Lisaks sellele on märkimisväärse toetuse eraldanud Haapsalu Linnavalitsus. Lisaks saab liiga korralike projektide kirjutamise korral mõningast toetust ka fondidest.
Suurimaks positiivseks üllatuseks on investeerimisportaali tuulberg.ee HWG Indeksi garantii liiga kõigi vajalike kulutuste katmiseks selles mahus, mis jääb puudu muudest allikatest ja liiga omafinantseeringutest saavatest vahenditest. Viimatinimetatud abipaketi saamise eelduseks on meeskondade osavõtumaksude ärajätmine. Ainuke omafinatseeringu osa, mida Liiga võib nende nõuetejärgi korjata on tuulberg.eu Liiga klubi liikmemaks üldistel alustel teiste üritustega.
Ainukeseks hapuks viinamarjaks rosinate seas on tuulberg.ee nõue, et Liigas peab olema vähemalt 18 toetatavat ja korrektselt registreerunud meeskonda. Seni on selles osas veel väike puudujääk, mida liiga liidrid loodavad lähiajal korvata.
Lisaks on välja töötatud uus ja originaalne võistlussüsteem, mis koosneb põhiturniiridest ja nendele järgnevatest play-off mängudest.

Igal juhul tundub, et ees seisab huvitav hooaeg!

Haapsalu Street meister on taas Vanakas

Haapsalu Street meister on taas Vanakas
Korvpallivõistluse Haapsalu Street meister on viiendat korda järjest Lääne Korvpalliliiga (LKL) valitsev meister Haapsalu Vanakas.
Selle aasta turniir kujunes Vanakale kergeks jalutuskäiguks kõigi vastaste vastu. Tundub, et meeskond muutub iga päevaga aina paremaks. Finaalis alistati 2x8 minutit kestvas mängus LKLi eksmeister aastast 2011 hiidlaste KK Askus 16:11. Kolmandaks jäi Haapsalu meeskond Nice One. Kokku osales seitse meeskonda.

1995. aastal ja hiljem sündinud noormeeste meeskondi oli seekrod ainult kaks. Haapsalu Street noortemeistriks tuli SK Haapsalu (koosseisus Bertel Schwindt, Karl-Markus Mäesalu, Kauri Veskioja, Kert Aavere, Martin Tamm, Robi-Rasmus Raudsepp).

Korvpallurid valmistuvad pooleteistkuu pärast algavaks LKL - Lääne Korvpalliliiga hooajaks. Registreerida saab liiga kodulehe kaudu aadressil: tuulberg.ee/lkl/
(Allikas: laanlane.ee)

(Fotol Haapsalu Street võitja Haapsalu Vanakas. Vasakult tagareas: Raiko Orumaa, Virko Nilender, Ragnar Koppel, Reno Orumaa, Esireas: Dmitri Tserepanov, Timo Aavik.)
Rannavollesari Haapsalu Beach lõpetas hooaja

Osalejaterohke rannavollesari Haapsalu Beach lõpetas hooaja
Rannavollesari Haapsalu Beach 2012 lõppes kõige õnnelikumalt aastaid kõrgeid kohti saavutanud paarile Martin Loorits – Margus Krips, kes kogusid 76 kohapunkti. Neile järgnesid sel hooajal kiire tähelennu teinud Janno Tamsalu – Mihkel Luidalepp (69 punkti). Kolmandale kohale jäeti viimasel etapil ebaõnnestunud mängu teinud Tarmo Aasa – Risto Aasa (68 punkti).
Naistest tulid võitjaks Kätlin Källe – Triin Loorits 80 kohapunktiga. Järgnesid Aive Aljaste – Kaire Kuura (72 punkti) ja Ly Märss – Maret Valk (66 punkti).
Segapaaride parim oli Pärnu paar Kristiina Tõkke – Karel Pais 42 kohapunktiga. Järgnesid isa ja tütar Martin Loorits – Triin Loorits (34 punkti) ja Henry Erik – Kaidi Talts (30 punkti).
(Allikas: Lääne Elu)

(Foto: Roger Tibar, tuulberg.ee)

Algab Valge Daami aeg! Etendused Haapsalu piiskopilinnuses 3.-5. augustil kell 22.30

Algab Valge Daami aeg
Tänavusel Valgel Daamil on kaks lavastajat: lava taga Erki Aule ja püünel Tarvo Krall.
Valge Daami 12. versiooni pealkiri „Mängime Valget Daami” annab teatrikülalisele vihje, et sel nädalavahetusel võib piiskopilinnuses näha etendust etenduses.
Peale Kralli ja Ago–Endrik Kerge on kõik näitlejad kohalikud harrastajad, proovid toimusid õhtuti.
Peaosatäitjad Teele Jurtom ja Anti Rannus jahutasid end juulikuumuses lavakorda oodates suurest plastpudelist külma kasemahla juues.
Jurtomi hinnangul on tänavune kummitusneiu varasematest enesekindlam ja natuke ülbe. Jurtomi mängitavasse Maretisse armunud Jakobit kehastav Rannus aga iseloomustas oma tegelaskuju kui siirast armunud poisikest.
(Foto: Arvo Tarmula, Lääne Elu)


Helen Arovi näitus loomekeskuses

Helen Arov avas kunstinäituse
Haapsalust pärit kunstitudeng Helen Arov käis Tartu ja Haapsalu kortermajades ukselt uksele ja küsis elanikelt luba neid ja nende koridore jäädvustada. Tulemust näeb eile Haapsalu loomekeskuses avatud näitusel ”Ukselt uksele”.
„See oli töö uurimaks inimest ümbritsevat ruumi ja seda, kuidas kortermaja endassetõmbunud keskkonnas spontaanse ideega kaasa tullakse,“ lisas ta. Maalid valmisid märtsist juunini.
Helen Arov lõpetas tänavu Tartu ülikooli maalikunsti eriala bakalaureuseõppe ja projekt ”Ukselt uksele” on tema lõputöö.
Haapsalu loomekeskuse Jaani galerii asub aadressil Jaani 2, sissepääs apteegi poolt 2. korrusel. Näitus on üleval 1. augustini.
„Õppisin Haapsalu kunstikoolis suurepäraste õpetajate käe all. Nende eeskuju on innustanud mind tulevikus kunstipedagoogikaga tegelema,“ ütles ta.
Näituse avamisel lubas Arov külastajatele, et jääb Haapsalule truuks. (Allikas: Lääne Elu)

(Foto: Triin Tarv, Lääne Elu)

Ameerika autod ja nende fännid lõid Haapsalus nurru!

American Beauty Car Show on Baltimaade suurim ameerika autode üritus
American Beauty Car Show on Baltimaade suurim ameerika autode üritus, mis toimus juba 12. korda taas Haapsalus. Siia kogunes taas ligi 1000 autot.
Ürituse raames toimus nagu alati autonäitus, kokkutulek ja kiirendusvõistlus. Juba tosin aastat peetud Ameerika autode sõu täitis lossipargi enam kui 50 näituseautoga, kohale olid sõitnud Pontiacid, Chryslerid, Cadillacid, Fordid ja Buickid nii Eestist, Soomest, Lätist kui ka Norrast.
Esmakordselt oli lossipargis lisaks näituseautodele ka American Beauty autoteeninduse autod müügiks.
Esinesid Kosmikud ja Apelsin.
American Beauty Car Show lõppes traditsioonilise rongkäiguga läbi linna.

(Foto: Tiit Blaat, Eesti Ekspress)